Asset Publisher Asset Publisher

Promocja Lasów Państwowych, oraz produktów pochodzenia leśnego Dobre z Lasu na XII Włoszczowskich Targach Runa Leśnego

 

W dniu 17 września 2023 r. przy Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyły się XII Włoszczowskie Targi Runa Leśnego. Wydarzenie to odbywa się na przełomie września i października, corocznie od 12 lat. Targi są okazją do zaprezentowania wyrobów i przetworów z lasu.

Podczas targów przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń, kół gospodyń wiejskich, właściciele gospodarstw agroturystycznych prezentują swoją działalności oraz promują produkty  pochodzące z włoszczowskich lasów.  Wśród gości wydarzenia byli między innymi: zastępca dyrektora do spraw Rozwoju Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Mariusz Wertka, poseł Bartłomiej Dorywalski, senator Jacek Włosowicz, starosta włoszczowski Dariusz Czechowski. Po przywitaniu zaproszonych gości i przemowach organizatorów ze sceny wybrzmiał z myśliwskich rogów hejnał zagrany przez leśnych sygnalistów obwieszczający oficjalne rozpoczęcie imprezy. To coroczna tradycja, która stała się już nieodłącznym i symbolicznym elementem Targów.

 Podczas tegorocznych targów odbyły się dwa konkursy:  na „Najładniejsze stoisko” oraz „Najsmaczniejszą potrawę z darów runa leśnego,” w którego jury zasiadł zastępca dyrektora do spraw Rozwoju Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Mariusz Wertka.  

Jak co roku Nadleśnictwo Włoszczowa czynnie włączyło się w promowanie produktów pochodzenia leśnego wystawiając po raz kolejny stoisko promocyjno-degustacyjne z produktami „Dobre z Lasu”. Uczestnicy mogli zasmakować leśnych darów w postaci konfitur, nektarów, miodów i wyrobów z dziczyzny. Stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Prezentacja marki miała na celu promowanie dziczyzny oraz płodów runa leśnego pochodzących z polskich lasów. Marka „Dobre z Lasu” to znak towarowy Lasów Państwowych propagujący zdrową żywność z polskich lasów. Jednocześnie jest on symbolem gwarantującym jej jakość, pozyskanie w sposób zrównoważony i niezaburzający funkcjonowania przyrody, zgodny z misją Lasów Państwowych oraz oparty na zasadzie równomiernego zaspokajania potrzeb obu współzależnych od siebie stron – lasu i ludzi.