Lista aktualności Lista aktualności

XIV Targi LAS-EXPO

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu wraz z Nadleśnictwem Kielce i pozostałymi nadleśnictwami LKP „Puszcza Świętokrzyska” zapraszają na XIV Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO.

Impreza odbędą się w dniach 7-9 marca na terenie Targów Kielce S.A., ul. Zakładowa 1

Honorowy patronat nad wystawą objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak oraz Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasz Sot.

 W 2014 roku na naszym stoisku będziemy promować działalność gospodarczą LP oraz ich funkcje społeczne, edukacyjne i ekonomiczne, jak również jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych. Od leśników będzie można uzyskać fachowe porady, a także materiały informacyjne: foldery, mapy i przewodniki opisujące najciekawsze miejsca w lasach RDLP w Radomiu. Dla zwiedzających targi Las-Expo przygotowane będą jeszcze inne niespodzianki. W ramach organizowanych konkursów szczęśliwcy otrzymają sadzonki drzew leśnych, które można wysadzić np. w przydomowym ogródku.

Targi LAS-EXPO i odbywające się równolegle targi AGROTECH to jedna z największych i najważniejszych wystaw dla rolników, leśników i drzewiarzy w naszym kraju. W ubiegłym roku teren targów odwiedziło 55 tys. osób. Targi Las-Expo promują nowoczesne techniki związane z przemysłem drzewnym. Jest to miejsce spotkań najlepszych specjalistów – pracowników przemysłu drzewnego i leśników – branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Na stoiskach wystawców będzie można zobaczyć m.in. narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne.

Szczególnie zapraszamy pracowników Lasów Państwowych, zakłady usług leśnych, przedsiębiorców związanych z przemysłem drzewnym oraz inne podmioty i instytucje związane z leśnictwem i przemysłem drzewnym.

Aby otrzymać wejściówki na Targi należy kontaktować się z RDLP w Radomiu lub nadleśnictwami.