Lista aktualności Lista aktualności

Włoszczowskie Targi Runa Leśnego 2021

W niedzielę 10 października br. w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbyły się "Włoszczowskie Targi Runa Leśnego ".

Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowego we Włoszczowie, Nadleśnictwo Włoszczowa oraz Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie. Impreza połączona była z obchodami 10-lecia PCK-R we Włoszczowie.
Targi rozpoczęły się o 12.30 uroczystym przywitaniem gości przez organizatorów: pana Starostę Dariusza Czechowskiego, pana Nadleśniczego Artura Ratusznika oraz dyrektor PCK-R panią Teresę Chudy.

Następnie na  scenie pojawił się Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich przy Nadleśnictwie Włoszczowa, który tradycyjnie odegrał sygnał myśliwski otwierający Targi.

W programie były min. występy KGW Skorkowianki, uczniów ze szkoły w Cieślach, wystąpiła również Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Krasocina, zespół Aplauz, Koło Gospodyń Wiejskich w Tarnawej Górze, Włoszczowskie Muzykanty oraz  Kapela Powiatowa.

Nadleśnictwo jak co roku przygotowało  barwne stoisko z konkursami i zabawami o tematyce leśnej i przyrodniczej.

W trakcie imprezy wyłoniono laureatów konkursów: na „Najładniejsze Stoisko”, gdzie najwięcej punktów otrzymało stoisko sołectwa Ogarka, kolejne miejsce zajął Zespół Ludowy „Złoty Kłos” z Secemina, a miejsce III zdobyło Koło Gospodyń Wiejskich z Łachowa,  oraz na „Potrawę z Grzybów”, w którym wygrało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Marchocice, II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Konieczna, a III – Koło Gospodyń Wiejskich z Czostkowa.

Gościem specjalnym była pani Ilona Kuśmierska – Kocyłak, aktorka znana z trylogii o Kargulach i Pawlakach, w której wcieliła się w postać Jadźki.

Na zakończenie imprezy organizatorzy wręczyli zwycięzcom nagrody główne, a pozostałym wystawcom podziękowania za udział w Targach.