Lista aktualności Lista aktualności

Rodzinny Rajd Turystyczny

W dniu 7 czerwca br. odbył się Rodzinny Rajd Turystyczny po Włoszczowie i okolicy. Wzięły w nim udział czteroosobowe drużyny, które miały do pokonania rowerem trasę około 30 km.

Organizatorem rajdu było Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne we Włoszczowie, przy udziale: Starostwa Powiatowego we Włoszczowie, Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie, Nadleśnictwa Włoszczowa,  Lokalnej Grupy Działania "Region Włoszczowski", Towarzystwa Pamięci Hetmana Stefana Czarnieckiego w Czarncy.

Celem Rodzinnego Rajdu Turystycznego po Włoszczowie i okolicy była popularyzacja turystyki rowerowej jako aktywnej formy spędzania czasu wolnego.

 Zadaniem zespołu było pokonanie rowerem trasy rajdu w jak najkrótszym czasie oraz zdobycie jak największej ilości punktów z zakresu wiedzy i sprawności w poszczególnych miejscowościach, w których wyznaczono punkty kontrolne. W naszym punkcie kontrolnym uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące różnych form ochrony przyrody znajdujących się na terenie naszego nadleśnictwa. Zadaniem praktycznym było rozpoznanie podstawowych gatunków drzew leśnych. Do wyboru były ulistnione pędy drzew lub pniaki z przekrojem poprzecznym i podłużnym. 

Trasa rajdu rozpoczynała się i kończyła przy Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie, gdzie zlokalizowano 2 z 5 punktów kontrolnych. Pozostałe znajdowały się w:

- Czarncy (plac przed Szkołą Podstawową),

- Kurzelowie (w parku),

- Koniecznie (Szkółka Leśna Nadleśnictwa Włoszczowa).

 

Uczestnicy,  otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe: rolki, kaski, torby turystyczne, śpiwory, plecaki. Na zakończenie uczestnicy rajdu wraz z rodzinami i przyjaciółmi wzięli udział we wspólnym grillu.