Lista aktualności Lista aktualności

Bike Orient w powiecie włoszczowskim

W sobotę 29 czerwca z Powiatowego Centrum Kulturalno-Rekreacyjnego we Włoszczowie kilkaset osób wyruszyło na trasę Rajdu Bike Orient, który odbył się w powiecie włoszczowskim. Lista startowa liczyła ponad 270 osób!

Rajdy Bike Orient to rowerowe imprezy na orientację. Zadaniem uczestnika jest odszukiwanie w terenie wyznaczonych na mapie punktów kontrolnych. Rywalizacja polega na potwierdzeniu jak największej liczby punktów w jak najkrótszym czasie.

Organizatorem wydarzenia było  Powiatowe Centrum Kulturalno-Rekreacyjne i Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient. W przygotowania i fundację nagród włączyło się również Nadleśnictwo Włoszczowa, udostępniając uczestnikom rajdu także swoje obiekty edukacyjne.

Rajdy „Bike Orient” to imprezy rekreacyjne, które  łączą  w sobie elementy rywalizacji, turystyki i sportu. Jednym z celów rajdu jest promowanie walorów przyrodniczych terenu. Trasy wytyczone zostały tak, żeby uczestnicy mogli podziwiać między innymi uroki leśnych szlaków biegnących przez urozmaicone i piękne tereny naszego nadleśnictwa. 

Więcej informacji o imprezie:  https://www.bikeorient.pl/