Lista aktualności Lista aktualności

Akcja sadzenia lasu wraz z lokalną społecznością zakończona

W dniu 25 kwietnia w ramach ogólnopolskiej kampanii "1000 drzew na minutę" w Nadleśnictwie Włoszczowa odbyła  się akcja sadzenia lasu wraz z lokalną społecznością . W akcji uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w  Koniecznie wraz z opiekunami  , pracownicy  firmy  „ Stolbud Włoszczowa" S.A. ,  władze samorządowe ze starostą Jerzym Suligą i burmistrzem Grzegorzem Dziubkiem na czele, oraz lokalne media.

 Gości przywitał  Artur Ratusznik , nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszczowa wraz z pracownikami, który przedstawił uczestnikom informacje dotyczące lesistości Polski , oraz udzielił instruktażu poprawnego sadzenia drzew.

Odnawiany zrąb w Leśnictwie Konieczno, w oddz.  570a a, jest jednym z wielu, który obsadza się rodzimymi gatunkami drzew, stanowiącymi tradycyjne wypełnianie wcześniej wyciętych powierzchni.

Akcję zakończono wręczeniem certyfikatów w podziękowaniu za udział w akcji „1000 drzew na minutę" w Nadleśnictwie Włoszczowa oraz wspólnym posiłkiem przy ognisku. Dyrektor Handlowy firmy Stolbud S.A. Michał Wypychewicz złożył na ręce Nadleśniczego podziękowanie za zaproszenie do udziału w akcji.

Warto wiedzieć , że  lasów w Polsce przybywa . Leśnicy w Polsce sadzą rocznie 500 mln drzew, to jest 1000 drzew na minutę i prawie 13 sztuk na 1 mieszkańca!!!

Polska jest w europejskiej czołówce pod względem powierzchni lasów. Obecnie rosną one już na obszarze 9,1 mln ha.

Zobacz film "1000 drzew na minutę w Nadleśnictwie Włoszczowa" >>>>>>>>