Lista aktualności Lista aktualności

Akcja sadzenia lasu w ramach ogólnopolskiej kampanii "1000 drzew na minutę"

W dniu 23 kwietnia w ramach ogólnopolskiej kampanii "1000 drzew na minutę" w Nadleśnictwie Włoszczowa odbyła się akcja sadzenia lasu.

W akcji uczestniczyli uczniowie klasy szóstej i siódmej  Szkoły Podstawowej w Czarncy wraz z opiekunami,  pracownicy   „ Stolbud Koronea”, a także przedstawiciele Fundacji „Jesteśmy Blisko” pomagającej osobom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej.

 Gości przywitał  Artur Ratusznik , Nadleśniczy Nadleśnictwa Włoszczowa wraz z pracownikami, który  udzielił również  instruktażu poprawnego sadzenia drzew.

Odnawiany zrąb w Leśnictwie Czarnca, w oddz.  578b , jest jednym z wielu, który obsadza się rodzimymi gatunkami drzew, stanowiącymi tradycyjne wypełnianie wcześniej wyciętych powierzchni.

Akcję zakończono wspólnym posiłkiem przy ognisku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali upominki w postaci przewodników turystycznych po naszych lasach. Miłym akcentem było wręczenie podziękowania od „Stalbud Koronea” na ręce Pana Nadleśniczego, za zaproszenie do wspólnej akcji sadzenia drzew w ramach ogólnopolskiej kampanii "1000 drzew na minutę"