Lista aktualności Lista aktualności

„IV Włoszczowskie Targi Runa Leśnego”

28 września 2014 r. zapraszamy na "IV Włoszczowskie Targi Runa Leśnego”. Wspólnie ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie będziemy promowali produkt lokalny pochodzący z włoszczowskich lasów. Na targach będą prezentowane wyroby i przetwory z runa leśnego, a także rękodzieło artystyczne. W programie konkurs na najlepszą potrawę regionalną, koncert orkiestr dętych oraz wystąpienie sygnalistów myśliwskich. Gwiazdą wieczoru będzie Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Zapraszamy!!

W niedzielę 28 września w Powiatowym Centrum Kulturalno - Rekreacyjnym we Włoszczowie już po raz czwarty odbędą się Włoszczowskie Targi Runa Leśnego. Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe we Włoszczowie. Patronat honorowy nad targami objęło Nadleśnictwo Włoszczowa.

Celem targów jest zaprezentowanie produktu lokalnego pochodzącego z włoszczowskich lasów oraz promocja powiatu włoszczowskiego jako atrakcyjnego turystycznie i rekreacyjnie zakątka Polski, a także kultury regionalnej. Leśnicy będą promowali lasy włoszczowskie, które są źródłem surowców do przetworów z runa leśnego, a także jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych.

Targi są także okazją do zaprezentowania wyrobów i przetworów z runa leśnego, a także rękodzieła artystycznego. Na specjalnie przygotowanych stoiskach prezentowały się będą instytucje, firmy, koła gospodyń wiejskich i zespoły ludowe z powiatu włoszczowskiego, a także leśnicy. Będzie można skosztować różnego rodzaju specjałów z runa leśnego i nie tylko. Będą m.in. konfitury z jagód, borówek, żurawiny i malin, ciasta, pierogi, sałatki z grzybów, leczo grzybowe, soki i wiele innych potraw. Leśnicy zaprezentują włoszczowskie lasy, będzie kącik dla dzieci z konkursami i zabawami oraz będzie można otrzymać sadzonki drzew.

W programie:

godz. 1400 – uroczyste otwarcie imprezy

godz. 1415 – 1600 – występy strażackich orkiestr dętych

godz. 1600 – 1700 – wręczenie medali okolicznościowych z okazji 15-lecia Powiatu Włoszczowskiego

godz. 1700 – koncert gwiazdy wieczoru – Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza

godz. 1800 – występ „Skrzykniętych na okazję"

godz. 1830 – podsumowanie konkursów, zakończenie targów

 

Oprawę muzyczną imprezy zapewni Zespół Sygnalistów Myśliwskich przy RDLP w Radomiu.

 

Wydarzenia towarzyszące (od godz. 12):

      Prezentacja Nadleśnictwa Włoszczowa;

      Stoiska wystawowe instytucji, firm, kół gospodyń wiejskich i zespołów ludowych z powiatu włoszczowskiego.

 

Wstęp wolny – zapraszamy !!

Materiały do pobrania